РСК победио Ђердап, Звижд и Полет изгубили у гостима

d9196745-971e-4b4d-bf62-3588f72ef129

РСК је на свом терену, бољом игром у другом полувремену савладао Ђердап из Голупца са 3:1 и тренутно је други на табели.

У идућем колу гостује Шумадији у Аранђеловцу.

У Браничевској окружној лиги Звижд је поражен у Кличевцу од Војводе Миленка са 0:2 (други погодак примљен у надокнади судијског времена. Гостујући навијачи су имали многобројне замерке и примедбе на одлуке помоћних судија. За Звижд су наступили :

1 Вукојевић Вук, 2 Тошић Алекса, 3 Јанковић Марко, 4 Манојловић Јован, 5 МилосавлЈевић Влада, 6 Симовић Владимир, 7 СмилЈанић Јован, 8 Стевановић Стефан (Ракоњац Немања од 66 мин), 9 Матовић Драган(жути картон у  62 мин), 10 Јевремовић Иван  жути картон у 62.мин(од 77. мин Ђурић Младен),11 Гостиљац Огњен

У МФЛ „Дунаву“ и поред пораза Полет је први на табели (додуше сада са истим бројем бодова као и Млади борац и Бели орао ). У идућем колу дочекује Земљорадника из Трњана. За Полет су данас играли :

1 Васић Владимир 2 Николић Стефан 3 Јовановић Срђан 4 Меловић Игор 5 РадосавлЈевић Дејан (6 Јовановић Небојша 7 Пауновић Марио 8 Павловић Марко 10 Стојадиновић Александар 11 Васић Јован 13 Мердовић Игор ( од 5. мин Симић Младен стрелац у 45 мин)

РСК – Ђердап 3:1 ( 0:0)
Раброво, стадион “На брду”, гледалаца 100, судија: Михаиловић (Аранђеловац )7,5, стрелци : Бићанин у 51.мин (ку) 86 мин (ку), Лука 90+4 мин (РСК), Момић у 59.мин (Ђердап), жути картони: Миловановић (РСК), Крстић Д.(Ђердап), црвени картон: Јелић (Ђердап) у 85.мин

РСК : Ћирић 7 Стојиловић 6,5(Кочић 6), Терзић 6,5, Батиница 7, Младеновић 7, Миовић 7, МилосавлЈевић 6 (Миловановић -), Бићанин 7,5, Миладиновић 8, Пенчић 6, (Јанушевић 7,5) Лука 7

Ђердап : Марић 7 Младеновић 6,5, Маринковић 6 (Крстић М- )Јелић 6,5, Вићентијевић 6,5, Јовановић 6,5, Добреско 6(Настасовић 6,5), Крстић Д 7, Момић 7,5 Костић 6, Милић 6
Играч утакмице:Миладиновић (РСК)

У првом делу утакмице игра се углавном одвијала на средини терена уз благу теренску предност И већи посед лопте домаћина.
РСК долази у вођство у 51.минуту након сигурног ударца Бићанина са беле тачке након што је судија Михаиловић оправдано досудио најстрожу казну због играња руком неког од одбрамбених играча Ђердапа у сопственом казненом простору.
Гости изједначују у 59.минуту. Стоиловић је пре тога, након једног дуела остао на трави где му је указивана помоћ, па је због тога морао да напусти терен, голупчани су извели брз напад по десној страни на којој није било никог од домаћих играча, лопта је убачена у шеснаестерац раброваца где ју је Момић примио, предрибло једног играча домаћих и сместио поред леве стативу у мрежу. Одмах након што су пошли са центра домаћи пропуштају идеалну прилику преко Луке када је Марић у ситуацији “један на један” био успешнији и успео да сачува своју мрежу.У 66.минуту Јанушевић шутира из казненог простора гостију, Марић је немоћан, али лопта погађа пречку и шанса домаћих одлази у неповрат.
РСК долази до другог погодка у 86. минуту . Стрелац је поново Бићанин са беле тачке. Пре тога, досуђен је једанаестерац за РСК пошто је ударац главом Јанушевића Јелић зауставио руком .
У четвртом минуте надокнаде, након великог пристиска гостију, домаћи изводе једну брзу контру преко Луке, Марић му истрчава у сусрет а Лука мајстор какав јесте, маестрално га лобује и поставља коначни резултат.