RSK pobedio, Zvižd i Polet izgubili na gostovanjima

369289988_247198098367553_6591981658474374432_n

Podunavsko-šumadijska zona :

RSK je na svom terenu savladao Šumadinac 1913 iz Natalinaca sa 3:1 i trenutno je na deobi 2. i 3. mesta na tabeli zajedno sa Moravom iz Velike Plane ( sa kojom na njenom terenu igra narednog vikenda) sa 3 boda zaostatka iza vodećeg Napretka iz Markovca.

Braničevska okužna liga:

Zvižd je izgubio od Krilaša iz Ćovdina sa 1;2 iako je tokom čitave utakmice imao više od igre i mnogo propuštenih prilika.Domaći su do pobede došli pogodcima u poslednjim minutima prvog i drugog poluvremna. Poraz nije uticao na promenu stanja na tabeli, tako da je Zvižd i dalje 11–ti. U idućem kolu dočekuje Železničar iz Požarevca.

Međuopštinska fudbalska liga „Dunav“:

Polet je izgubio u Bradarcu od ekipe Belih orlova sa 1:2, i sada je na drugoj poziciji na tabeli sa bodom zaostatka iz Mladog borca iz Majilovca.

RSK-ŠUMADINAC 1913 3:1  (2:1)

Rabrovo, stadion : Na brdu, gledalaca:250. Sudija:(Smedeevo)7, strelci: Luka u 11 I 66 .min, Rajković u 26.min (RSK)  Blagojevič u 13.,im (Šumadinac)žuti kartoni: Aleksić (RSK) Blagojević,Pavlović (Šumadi)

RSK – Ćirić 6,5 , Stojilović 7,5, Bačanin 7,  ,  Mladenović 6,5(Rakićević 7) , Miović 7,5 ,MilosavlJević  7(Kočić -), Bićanin 6,5 (Terzić 7), Aleksić 6,5 (Stanković 7 ), Miladinović 6,5 ( Pujkilović -) Rajković 7,  Luka 7,5

Šumadinac 1913 : Radaković 6,5, Stevanović 6 Radovanović 6 Tufegdžić  6 Đurđević 6(Karakaić-) Blagojević 6,5 VasilJević 6,5 Milovanović 6 Pavlović  6 La. Petrović 6(Ču.Petrović-) Đokić 6

Igrač utakmice :Luka(RSK)

Domaći su poveli u 11. Minute nakon predora Stojilovića po desnoj strain, kada je na njegovu ubačenu loptu u kazneni proctor gostiju stratovao najbolji pojedinac meča Luka I sproveo je u mrežu. Dva minuta kasnije gosti izjednačuju nakon što je Blagojević raspalio po lopti sa nekih 30 metara aona nošena vetrom prevarila Ćirića I završila u njegovim vreatima. RSK dolazi u vođstvo u 26 minutu iz jedne gužve kada ju je  Rajković zahvatio a ona udarila u nekog od odbrambenih igrača Šumadinca I završila u donjem desnom uglu Ćirićevih vrata. Konačni rezultat postiže Luka u 66. Minute udarcem glavom sa desetak metara. Kraj utakmice odigran je po izuzetno jakom pljusku .