Две утакмице крај Пека : ОФК Београд-Млади радник 2:0, Звижд-Омладинац 2:2

IMG_0182

На главном терену стадиона „Миодраг Мики Станојевић“  данас су одигране две утакмице: у првпј, која је шпчела у 12:00 часова ОФК Београд је победио Младог  радника  са 2:0, а у другој, Звижд је ремизирао са Омладинцем из Шетоња 2:2.

ОФК Београд –Млкади рдник 2:0 (0:0)

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић“, судија:Јовић(Раброво) стрелци :Калуђеровић 60 мин Кудрић 72.мин(ОФК)

ОФК Београд: Станковић, Станковић, Маринковић,Гојковић,Ђермановић, Смиљанић, Плавшић, Радић, Касалица,Стојановић,  Калуђеровић

Играли су још :

Сушић, Миловић, Јанковић, Мркела,Чермељ,Коца,Аврамовски,Халабрин,Тодоровић,Стојанчић,Кудрић

Млади радник: Амиџић,Лука, Обретковић, И.Ђорђевић, Живановић, Соколовић, Миладиновић Станић, Станисављевић, Панић, Драгићевић

Играли су још: Л.Ђорђевић, Дичић,Ристић,Томић,Миладиновић,Анђеловић

У дуелу два бивша суперлигаша, „романтичари“ су били супериорнији и заслужено победили. Прву  прилику имао је Плавшић у 27. минуту када је одлично шутирао главом лопта не завршава у мрежи. У 32. минуту  Маринковић идеално упошљава Стојановића који са неколико метара лопту захвата главом али ни ова прилика није реализована. У 47 минуту Плавшић одлично шутира са неких двадесетак метара али тик поред стативе. Београђани су повели у 60. Минуту након што је Касалица брзо извео аут и лопту проследио Калуђеровићу који је прецизним ударцем смешта у мрежу. На 2:о повисио је Кудрић након соло продора у којем је иза себе оставио и голмана Пожаревљана и из непосредне близине послао лопту у мрежу.До краја меча романтичари су сворили још неколико прилика али резултат је остао непромењен.

**********************************************************************************************************

ЗВИЖД-ОМЛАДИНАЦ (Шетоње)   2:2 (2:1)

Кучево, стадион Миодраг Мики Станојевић, судија: Јовић / Раброво/, гледалаца 30, стрелци : (Звижд.(РСК)

Звижд : Ћулибрк, Алексић, Терзић, Манојловић, Милосављевић, Миленковић, Варагић, Живановић, Мирковић,Jovanovski,   Маркићевић  Златковић

Играли су још: Вукојевић,Јанковић  Д.Јовић,Миленковић

ОМЛАДИНАЦ :Јанковић, Денић, Благојевић, Вукићевић, Васојевић, Божовић, Илић, Живановић, Милентијевић,Николић, Васиљевић

Играли су још: Маринковић,Савић,Митић

Зонаш из Шетоња повео је у 6 минуту након што је Николић упути један благ ударац са двадесетак метара а Ћулибрк се ушептрљао и просто лопту убацио у сопствену мржу. Три минута касније Јовановски избацује Живановића на ивицу казненог простора гостију али оивај за мало не стиже да лобује Јанковића. У 13.минуту Живановић из слободног ударца проналази Манојловића на петрцу гостију али његов ударац главом завршава тик изнад пречке. Ако у 9-минуту није успело, у 15. Јесте – Јовановски избацује Живановића на ивицу шеснаестерца шетоњаца, овај врхом копачке лопту захвати тако да она лобује Јанковића и заврши у његовој мрежи. У 18. Минуту Варагић се најбоље сналази у једној гужви испред гола гостију и са пар метара лопту шаље у мрежу. Гости су изједначили у 67.минуту када сње резервиста Маринковић нашао сам пре Ћулибрком и постигао погодак. Шансу да победе домаћи су имали у 75.минуту када је судија Јовић досудио најстрожу казну али ударац Деје Живановића са беле тачке голман Шетоња успева да одбрани.