Звижд неумољив и у Кленовнику – остварена и шеста овојесења победа

20220917_172502

Звижд је прескочио још један степеник на путу за повратак у зонски степен такмичења. У Кленовнику је савладао домаћи Борац са 4:3 . Слободно се може рећи да резултат не одсликава виђено на терену и да је разлика требала бити убедљивија у нашу корист – али лопта је округла… „Вукови са Пека“ су повели већ у 2. минуту када је Манојловић одлично реаговао на један центаршут и лопту спровео у мрежу. Након тога наши играчи пропуштају две идеалне прилике и казна стиже у 41. минуту када домаћи успевају да искористе једну лошу интервенцију голмана Ћулибрка и изједначе резултат. У другом полувремену потпуна доминација нашег тима резултира вођством од 4:1 у 75 минуту (прво је Златковић у 47 минуту довео наш тим у вођство, а потом Савић у свом већ препознатљивом стилу постиже два евро гола у 52. и 75 минуту). Судија Николић у 80 минуту досуђује најстрожу казну з домаће, наши играчи су указивали да се прекршај догодио ван казненог простора и да је лопта погодила бутину а не руку али арбитзар остаје при својој одлуци и домаћи смањују на 2:4. После једне гужве у 90 мин Борац смањује на 3:4 али то је све што су могли да учине на овој утакмици и бодови заслужено одлазе на конто нашег клуба који сада после 6 кола има 18 бодова, два више од Обилића из Живице и 5од Рудара из Костолца. У суботу, на стадион Миодраг Мики Станојевић долази екипа Сиракова и то је прилика да им се реванширамо за онај пролећи пораз који нас је коштао пласмана у Подунавско-шумадијску зоне ове године.