Звижд савладо Железничар из Пожаревца са 4:2

IMG_20210904_174911

У дуелу два стара спортска ривала, првом на окружном степену такмичења, Звижд је био бољи супарник управо за разлику од два погодка. Већ у трећем минуту домаћи изводе два узастопна корнера после првог Јовановски шутира али лопта је закачила неког у одбрани гостију и шанса остаје неискоришћена а после другог Манојловић одлично шутира главом али тик преко пречке. У 9. минуту брза контра гостију, Живковић лепо продро по левој страни, убацује пред врата кучевљана али се ту Стевић не сналази најбоље и лопта одлази у  гол-аут. Звижд долази у вођство у 12. минуту,  капитен Терзић је одлично продро по левој страни, оштро шутирао, лопта је на свом путу закачила Продановића и завршила иза леђа Тодосијевића у мрежи. У 20. и 22. минуту два одлична ударца играча Звижда – прво Јовановски а онда и Манојловић али оба шута завршавају поред гола. У 25. минуу Живковић је добро шутирао поред гола. У 25. минуту Симић страховито шутира са неких 25 метара али голман гостију брани. Звижд дуплира вођство у 48. минуту -Смиљанић је продро по левој страни, убацио лопту у петерац гостију пред сама врата где се најбоље снашао Савковић и из полуокрета убацио лопту у мрежу. У 55. минуту , најбољи у редовима гостију, ветеран Зоран Милетић, сјајно изводи корнер и убацује лопту пред врата домаћих где је највиши у скоку био Продановић и ударцем главом смањио резултат на 2:1. Два минута касније Манојловић одлично шутир главом са десетак метара али голман пожаревљана успева да је закачи и избаци у корнер. У 73. минуту Греко је улетео у казнени простор Железничара по левој страни на њега је  стартовао најмлађи у редовима гостију Милићевић,  а судија Ћирковић је показао на белу тачку. Најстрожу казну сигурно реализује Јовановски. На 4:1 повисио је Колески у 76. минуту након што је сам избио пред врата пожаревљана и испод Тодосијевића пласирао је у мрежу. Коначни резулата 4:2, постигао је капитен и тренер гостију Милетић из казненог ударца у 86.минуту.

Звижд – Железничар 4-2 /1-0/

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић“, гледалаца – 100, судија -Ћирковић /Мало Црниће/, стрелци : Продановић (аутогол) у 12. мин, Савковић у 48 мин, Јовановски у 73. мин (КУ), Колески у 76. мин (Звижд) Продановић у 55.мин и Милетић у 86.мин(КУ) (Железничар), жути картони :Станић (Звижд) Кочић (Железничар), црвени картон : Манојловић u 65 мин (Звижд)

Звижд : Вукојевић 7, Јовановић 7, Терзић 7,5, Манојловић 7, Симић 7, Ковачевић 7 (Чабрило 7) Смиљанић 7,5(Јовић-) Јовановски 7,5 , Савковић 7 (Станић-) Греку 7, Колески 7

Железничар : Тодосијевић 6,5, Кочић 6,5, Станковић 7, Живковић 6,5, Продановић 7, Крстић 6,5, Милићевић 6,5, Кочић 6,5, Живковић 7, Милетић 7,5, Стевић 6,5

Играч утакмице : Терзић (Звижд)