РСК убедљив у Добрњу, Звижд поражен на свом терену

IMG_2137

Убедљивом победом над екипом Петар Добрњац у Добрњу од 7:0, РСК је и теоретски, три кола пре краја, обезбедио шампионску титулу и пласман у Српску лигу. Звижд је данас поражен на свом терену од екипе Борца из Раље и сада се налази у веома тешкој ситуацији – предстоји му огорчена борба за опстанак у последња три кола.

Звижд – Борац 1932  0:1 (0:0)

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић“, судија : Стојмировић (Крагујевац)7, стрелац : Миљковић у 80 мин (Борац 1932),жути картони : Живановић, Милосављевић (Звижд) Миљковић, Павловић (Борац 1932),

Звижд : Вукојевић 6,5, Јовановић 6, Терзић 6,5, Манојловић 6, Симић 6,5, Смиљанић 6 (Мирковић-), Стојадиновић 6 (Колески-), Јовановски 6, Матовиућ 6,5, Живановић 6,5, Милосављевић 6

Борац 1932 : Синадиновић 6,5, Рељић 6,5, Милошевић 6, Миљковић 7, Цветковић 6, Стојковић 6 (Антић-) , Лалић 6,5, Павловић 6, Мићуновић 6,5, Петровић 6,5, Марић 6

Играч утакмице : Миљковић (Борац 1932)

Домаћи су имали више од игре, далеко већи посед лопте али нису имали кључ како да разбију чврст бедем испред Синадиновићевих врата. У 9. минуту Матовић је повратном лоптом упослио Смиљанића који са неких дванаестак метара шутира далеко од леве стативе гостујућег гола. У 10. минуту  након убхачене лопте са леве стране, Синадиновић кратко боксује до Живановића који са десетак метара шутира преко гола. У 14 . минуту добра интервенција Синадиновића након шута главом нападача домаћих. Три минута касније, након продора по левој страни, Лалић добро шутира али метар преко пречке Вукојевићевог гола. У 33. минуту ударац Стојадиновића са двадесетак метара завршава поред леве стативе гостујућих врата. У 42 минуту Симић је покушао из једне гужве у казненом простору Борца, али његов ударац завршава преко пречке. У наставку игре, слична ситуација – домаћи нападају, али без коначног учинка, гости се умешно бране и полуконтрама покушавају да нешто више учине. Играо се 80. минут када су раљани извели корнер са леве стране, најбоље постављен био је Миљковић и главом спровео лопту поред немоћног Вукојевића у мрежу за коначних 0:1.