Порази рукометашица и РСК-а у првенственм дуелима, Звижд изгубио од Рудара у пријатељском мечу

IMG_1015

Спортски викенд за који се можће рећи да је био неуспешан за наше тимове. Рукометашице су у оквиру 13. кола Супер Б лиге за жене поражене у дуелу са екипом РТБ Бора у Бору са 27-33 и сада су на 10. месту на табели са 8 бодова ( зона испадања). У наредном колу дочекује екипу Панчева.РСК је у првом пролећном колу у Српској лиги Западе гостовао Слоги из Краљева и изгубио са 0:2 тако да је остао на 17 бодова и тренутно на 15. месту на табели. Идуће недеље дочекује екипу Сушице. Звижду првенство почиње идућег викенда а овог тмурног недељног поподнева играо је меч са Рударом из Костолца и доживео пораз од 0:1.

Звижд – Рудар (Костолац) 0:1 (0:0)

Кучево, стадион са вештачком подлогом, гледалаца : 50, судија : Анђелковић (Кучево), стрелац : Павлов у 86 мин (Рудар)

Звижд : Кораћ, Манојловић,Терзић, Вићентијевић, Јовановић, Милојевић, Крстић, Живановић, Симић, Ковачевић, Стојадиновић

Играли су још : Митровић, Пругинић, Колески, Мердовић

Рудар: Бура, Стојковић, Атанацковић, Медић, Чула, Мићуновић, Крстић, Јеремић, Стевановић, Стојковић, Павлов

Играли су још : Јовић, Павловић, Стојиловић, Ракочевић

Тврда, чврста, изузетно борбена утакмица у којој се играчи ни мало нису штедели – није било много прилика, домаћи су имали две изузетне : у 6 минуту Живановић проначази Стојадиновића на неких десетак метара од гола гостију али његов ударац Бура одбија у корнер. У 67 минуту Живановић одлично избацује Симића који шутира у доњи леви угао али Бура је поново на висини задатка. У 86 минуту продор Павлова по левој страни, стекао се утисак да је више желео да центрира  него да шутира на гол, али његов ударац са двадесетак метара завршава поред десне стативе Кораћевог гола у мрежи.