На овогодишњем 28 ФЕСТЕФУ бриће приказано 35 остварење из 15 земаља Европе, Африке и Азије. У оквиру пратећег програма под називом „Етномобил“ приказиваће се дечији етнолошки филмови. Програм фестивала је следећи :
ПОНЕДЕЉАК 15.07.2019.
17.00 – ПАНОРАМА (95.17 мин.)
Завичајна галерија Центра за културу Кучево
- КОРИДА, Зоран Пејичић, БиХ, 21.56 / 2017
- ЗВУЦИ СА СЕМЕТЕША – ЕТНОМУЗИКОЛОШКО ИСТРАЖИВАЊЕ
ДАНИЦЕ КРСТИЋ, Миле Јаснић, СРБИЈА, 32.58 / 2017
- “ЧИТУЉА”, БЕЛЕЖНИЦА КОЈА ЧУВА СЕЋАЊЕ НА ПОРОДИЧНО
СТАБЛО, Наталија Видић, СРБИЈА, 2.00 / 2018
- ЂЕЛО ВЈЕРЕ И ЉУБАВИ, Мира Лолић Мочевић, БиХ, 20.56 / 2018
- ПРОИЗВОДЊА КАЈМАКА, Снежана Шапоњић Ашанин, СРБИЈА,17.27 / 2017
20.00 – ОТВАРАЊЕ (94.54 мин.)
Завичајна галерија Центра за културу Кучево
- ХОМОЉСКИ РОГ, Александра Марковић, СРБИЈА, 6.10 / 2018
- ЖРВАЊ, Гулзат Егембердијева, НЕМАЧКА, 51.00 / 2017
- ИГРАНКА ЗА ПОКОЈНОГ ЕМИЛИЈАНА, Предраг Тодоровић,СРБИЈА, 30.00 / 2019
- КАРТОЛИНЕ – Момјан, Игор Безиновић, ХРВАТСКА,4.32 / 2019
- ВЕШТИЧЈИ РЕЗ, Радомирка Сиљаноски, СРБИЈА, 3.12 / 2015,АМАТЕР
УТОРАК 16.07.2019.
21.00 – ПРОГРАМ ФИЛМОВА (132.59 мин.)
Плато испред поште у Кучеву
- ПУТ НАРОДНЕ НОШЊЕ, Мирослав Животић, Јована Дишић,СРБИЈА, 15.20 / 2018
- МУДРОСТ ПЛАНИНА, Даан Јонгблут, ХОЛАНДИЈА, 40.00 / 2017
- ВЕРТЕП У СРЕМУ, Јелена Јовчић, СРБИЈА, 21.00 / 2018
- ПРЕВОДИ, Тине Зенер, ГРЕНЛАНД, ДАНСКА, НЕМАЧКА, 20.20 / 2018
- КАРТОЛИНЕ – Штригова, Ивана Пипал, ХРВАТСКА, 4.19 / 2019
- У ДОЛОВИМА РАВНИЦЕ, Бојан Војнов, СРБИЈА, 16.00 / 2017
- НЕКОМ СВОМЕ, Сеад Шаботић, ЦРНА ГОРА, 16.00 / 2019
СРЕДА 17.07.2019.
21.00 – ПРОГРАМ ФИЛМОВА (133.02 мин.)
Плато испред поште у Кучеву
- БИСТРИЧКЕ ВОДЕНИЦЕ, Новица Савић, СРБИЈА, 3.50 / 2019
- У ИМЕ…, Ерлини Кардани, НОРВЕШКА, 54.00 / 2017
- СЕОСКА СЛАВА, Снежана Шапоњић Ашанин, СРБИЈА,24.02 / 2018
- ТРАГОВИМА НАШИХ ПРЕДАКА, Лука Клапан, ХРВАТСКА,30.00 / 2017
- ВЕЛИКИ ПЕТАК У КРСТАТОЈ ЏАМИЈИ, Слађан Стојановић,СРБИЈА, 16.00 / 2019
- СЕКАР АРУМ – ИСКИВАЊЕ ЈАВАНСКОГ ГАМЕЛАНА,Маурице Гуннинг, ИРСКА, 5.10 / 2017
ЧЕТВРТАК 18.07.2019.
21.00 – ПРОГРАМ ФИЛМОВА (133.41 мин.)
Плато испред поште у Кучеву
- РУСАЉКЕ, Александра Марковић, СРБИЈА, 6.27 / 2018
- СУСРЕТ, Реза Маџлеси, ИРАН, 29.37 / 2017
- ЛУ-ЛУ-ЛУ-ЛУ, Предраг Тодоровић, СРБИЈА, 24.00 / 2019
- О МЕСЕЦУ, ЛУНИ И ЊИХОВИМ ОДБЛЕСЦИМА, ИванаВогринц Видали, СЛОВЕНИЈА, 21.00 / 2018
- У ПОТРАЗИ ЗА ЗЕМЉОМ БЕЗ ЗЛА, Ана Асаведо,БРАЗИЛ, 15.00 / 2017
- ВАТРА ЗА МРТВЕ, Миљана Вуковић, СРБИЈА, 8.37 / 2019
- ЦУРА ! Даниел Субервиола, ШВЕДСКА, ШПАНИЈА,29.00 / 2018
ПЕТАК 19.07.2019.
14.00 – ЕТНОМОБИЛ, етнолошки дечјифилмови
Завичајна галерија Центра закултуру Кучево
17.00 ПРОГРАМ ФИЛМОВА (92.25 мин.)
Завичајна галерија Центра за културуКучево
- АКО МЕ ПРИМАШ ЗА БРАТА, ЈА ТЕБЕ ПРИМАМ…,
Светлана Миљанић, СРБИЈА, 30.00 / 2018
- ФАЛА МАЈЦИ НА ДИВОЈЦИ, Давор Борић,
ХРВАТСКА, 29.31 / 2018
- ПУТ ЈЕДНЕ НИТИ, Небојша Илић Илке, СРБИЈА,
14.39 / 2017
- ПАНЦУЛА: КАКО ПЛЕШЕМО, Јури Баденхорст,
ЈУЖНА АФРИКА, 6.55 / 2017
- ХОМОЉСКИ ЗМАЈ, Јасна Јанковић, СРБИЈА, 11.20 / 2019
20.00 ЗАТВАРАЊЕ, ДОДЕЛА НАГРАДА,
приказивање победничког филма
Завичајна галерија Центра за културуКучево