„Звижд“ у проблему

IMG_0538

Након високог пораза на свом терену од екипе „Карађорђа“ из Тополе од  0-3, „Звижд“ се налази у доста великом проблему о коме нико пред почетак пролећног дела такмичења није размишљао –   о опстанку у лиги. „Звижд“ је тренутно на 9. месту са 29 бодова  ( овог пролећа је одиграно 7 кола а   освојено је  укупно 5 бодова – на три утакмице одигране  на свом терену постигнут  је само један гол и освојена два бода ). Оно што највише брине је , сада већ, катастрофална неефикасност. Какав је развој ситуације, све више и више ће нам поглед бити упрт у Српску лигу – јер ако из ње испадну две екипе које се враћају у нашу Зону ( а „Слога“ из Петровца и „Пролетер“ из Михајловца су у критичној ситуацији), онда ће из нашег ранга испасти 4 клуба… Звижд има тежак распоред – у идућем колу путује на мегдан директном конкуренту „Морави“ из Велике Плане, па дочекује неугодни ОФК „Аранђеловац“ па путује у Велико Градиште, потом следи меч Младим борцем па гостовање још једном конкуренту, Петру Добрњцу и у последњем колу меч са Хомољцем. Биће стварно тешко. Или ће играчи „Звижда“ почети да постижу погодке и све довести на своје место…

Звижд-Карађорђе 0-3 (0-2)

Кучево, стадион Миодраг Мики Станојевић, гледалаца 50, судија : Дражић (С.Паланка) 7, стрелци : Миловановић у 4, 16 и 85 мин, жути картони : Јовановић, Вићентијевић, Манојловић, Милојевић и Живановић (Звижд) Миловановић и Лазаревић ( Карађорђе)

Звижд: Петровић 6, Симић 6, Терзић 6, Јовановић5,5, Вићентијевић 5, Ковачевић 5,5, Манојловић 5 5,5,(Митровић -), Прокић 5,5 (Стаматовић 6), Живановић 5,5 Стојадиновић 5,5  Милојевић 5 (Колески -)

Карађорђе : Ђорђевић 7, Марјановић 7, Миловановић 8, Туфегџић 6,5, Живановић 6,5 (Тодоровић-), Бјовић 7,5, Лазаревић 6,5 (Матејић -), Дулановић 6,5 (Недељковић -), Радојевић 7, Бркић 7, Марковић 7

Играч утакмице : Миловановић (Карађорђе

Када се ради о победнику утакмице, све је било решено у првих 16 минута – Миловановић је већ био постигао свој други погодак ударцем са некох 18 метара ( први пут се уписао у листу стрелаца у 4 минуту када је Вићентијевић изгубио лопту на неких двадесетак метара од свог гола, ње се докопао Бајовић, идеално упослио Миловановића а овај је поред немоћног Петровића са десетак метара сместио у мрежу), а гости су били пропустили још две идеалне прилике : у првом минуту када је Петровић изашао као победник из дуела „1 на 1“ са Бркићем и у 15 мин када се Лазаревић нашао сам пред Петровићем али овај парадом зауставља његов ударац.

Звижд је од тада па до краја утакмице, имао већи посед лопте али не и решење за постизање погодка. Није да није имао неколико одличних прилика ( Стојадиновић у 18 и  35 мин када се ушепртљао на 2 метра од гола противника,. Симић шут главом  у 36 мин, Манојловић у 47 мин погађа пречку са 7 метара) али…није то то. Трећи погодак гостију у 85 минуту био је некако очекиван и- Миловановић је после центаршута са леве стране остао сам на другој стативи и неопметан главом забележио свој хет-трик на овој утакмици…