„Звижд“ на челу зонашког каравана !!!

Пето коло Зоне „Дунав“ биле је више него успешно за  фудбалске тимове из  општине Кучево : победом над „ВГСК“-ом од 3:1 на свом стадиону, „Вукови са Пека“ су запосели лидерску позицију на табели док је РСК декласирао екипу „Петар Добрњац“ на њиховом терену са 3:0 ! „Звижд“  има 12 а РСК10 бодова. У наредном колу кучевачки тим гостује у Костолцу, екипи „Рудара“, док РСК на свом терену дочекује неугодни тим „Груже“ из Груже.

Звижд – ВГСК 3:1(2:1)

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић „,гледалаца: 150, судија Бабић  ( Топола) 6,5, стрелци:  Маринковић у 28 ,39, 73  м (Звижд) Дамјановић у 36 мин (ВГСК) жути картони:Жујевић,Ристановић , Терзић, Вићентијевић,Милојевић(Звижд) Тимић, Чула, Милошевић (ВГСК)

Звижд : Костић 7,Жујевић 7,5,Терзић 7 (Матић 7),,Вићентијевић7,Вукићевић 7,Ристановић 7,5, Костић7 (Јокић 7),Ковачевић 7 (Тихомировић 7),Милојевић 7, Миловановић 7,Маринковић 8

ВГСК : Мађар6,5, Јовић7 , Милошевић 7, Чула 7, Илић 7, Милошевић7, Тимић6,5, Пајић 7, Јовановић 6,5 ( Недељковић -), Живковић6,5( Јанковић 6,5)Дамјановић 7Николић 6)

Играч утакмице : Маринковић (Звижд)

Градиштанци су пропустили иудеалну прилику у 21 м када се после контре Дамјановић није најбоље снашао и шутирао поред гола. Након тога је Маринковић у 23 мин продро по левој страни и шутирао са 15 метара али преко пречке. Домаћи су повели у 28 мин евро голом Маринковића из слободног ударца са 25 метара. У 35 минуту Жујевић са 20 метара погађа пречку да би гости изједначили у 36 минуту када је Дамјановић искористио несмотреност одбране домаћих и лобовао Костића са неких 17 метара. Домаћи су са 2:1 повели у 39 минуту након што је Жујевић продро по десној страни и оштро убацио по земљи а Маринковић одлично реаговао и са 5 метара убацио лопту у мрежу. У наставку домаћи су нападали сво време, имали неколико изгледних прилику и пречку у60 мин  али су постигли само још један гол, у 73 минуту када су Маринковић и Ристановић извели дупли пас а Маринковић постигао свој трећи гол.