Пораз и реми на старту новог првенства

Фудбалски клубови са територије општине Кучево који се такмиче у Зони „Дунав“, „Звижд“ и РСК, у првом колу јесењег дела првенства играли су као домаћини и освојили само један бод. Кучевљани су неочекивано поражени у дуелу са „Младим радником 1940 „ из Радинца са 2:4,  док је РСК у Раброву ремизирао са екипом „Пролетера“ из Јеловика у утакмици одиграној без голова. У наредном колу „Звижд“ гостују у Великом Орашју екипи „Младог борца“ која је на старту првенства као гост  савладала „Хомољац“ у Жагубици са 4:2 а РСК путује у Велику Плану на мегдан домаћој „Морави“ која је у првом колу савладала фаворизовани „Напредак“ из Марковца са 2:0.

Утакмица

Звижд – Млади радник 1940  2:4 (0:0)

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић“, гледалаца 100, судија Стевановић Ђ(Топола) стрелци  :Маринковић у 57 (једанаестрац) и  90+1 м  (Звижд), Савић у 63 и 90 +2,Милош  Миловановић у 66 мин и Павловић у 73 мин (Млади Рданик) жути картони: Жујевић ,Вукићевић,Миловановић(Звижд) Н.Виријевић, Јевтић, Павловић, (Млади радник) црвени картон : Терзић у 55 (Звижд) Милош Миловановић у 89 (Млади радник)

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ Савић  (Млади радник)

Звижд : Г.Костић 6,5, Жујевић 6,5,  Терзић 6,5, Вићентијевић6,5 , Вукићевић 6,5, Ристановић 6,5 , Н.Костић 6,5, (Матић 6,5)Ковачевић 6,5, Милојевић 6,5, Миловановић 6,5, Маринковић 7,5

Млади радник : Игнатовић 6,5, Н.Виријевић 7, Јовановић 7, Јевтић 7, Јанковић 7, Николић 7, Милан Миловановић,7,5, Ж.Виријевић7,5 Савић 7,5 Милош Миловановић 7,5, Павловић 7,5

Први део утакмице донео је велику борбу од стране играча обе екипе. Домаћи су први имали две прилике у 14 минуту када је Миловановић у паду захватио лопту са десетак метара али ју је Игнатовић парадом зауставио а потом шут Милојевића голман радинчана успева да заустави иако је био на трави. Гости пропуштају 100% прилику у 30 минуту када је Милан Миловановић одлично извео слободни ударац са 25 метара, Костић лопту одбио а до ње први стигао Ж Виријевић и главом са 7 метара пребацио пречку. У 36 минуту Ристановић одлично шутира из слободног ударца са 28 метара али тик поред стативе. У 37 минуту Жарко Виријевиућ је ушао у казнени простор домаћих али је одбрамбени играч домаћих био чвршћи у дуелу и нападач радинчана је остао на земљи. У 41 минуту Милојевић одлично шутира са неких 20 метара али лопту зауставља пречка.

У наставку капитен домаћих Терзић у 55 минуту добија други жути картон и аутоматски и црвени да би  у 59 минуту након оправдано досуђеног казненог ударца домаћи преко Маринковића дошли у вођство. У 63 гости изједначују преко Савића након корнера са леве стране. И онда радинчани користе вишак играча и постижу три погодка на исти начин- после одлично изведених контри : прво Милош Миловановић у 66 минуту па Павловић у 73 минуту и на крају поново Савић у 90+2 минуу. Други погодак за домаће постигао је Маринковић у 90+1 минуту из слободног ударца са 22 метра.