Звижд стартовао убедљивом победом

IMG_0188

Звижд је у првој утакмици пролећног дела првенства савладао веома добар тим Вихора са сигурних 3:0 и најавио да се на њега најозбиљније треба рачунати када је у виду борба за пласман у зону. Први пут је запретио  већ у 4 мин шутем Митића преко гола да би гости два минута касније имали добру јконтру и још бољи ударац Пантића са неких 18 метара поред гола. У 10. минуту покушао је Алексић ударцем са двадесетак метара али Ђорђевић је био сигурам. У 18. Минуту одлично убачена лопта на ивицу пете Јовановски покушава главом али лопта одлази преко пречке. У 25. минуту велика гужва у казненом простору гостију, нападаћи кучевљана покушавају у неколико наврата да убаце лопту у мрежу али све се завршава корнером. Звижд је повео у 29. минуту преко Златковића који се најбоље снашао у једној гужви у шеснаестерцу гостију и са десетак метара матирао Ђорђевића. Пет минута касније још један покушај Алексића са двадесет метара и још једна добра интервенција Ђорђевића, у 35.минуту након дуплог паса Живановић улази по левој страин али његов ударац завршава поред леве стативе. У наставку игре домаћи И даље доминирају, нападају у таласима, ређају се прилике да би на 2:0 повисили у 61 миннакон одличног продора Маркићевића по левој страни и идеално додате лопте Мирковићу који ју је смирено примио на неких 18 метара од врата Ђорђевића и прецизним ударцем сместио под пречку. Коначни резултат поставио је Матовић у 80 минуту након повратне лопте Мирковића.

Звижд –Вихор 3:0 (1:0)
Стадион: „Миодраг Мики Станојевић“ Кучево , гледалаца: 50, судија:Мратић (Костолац)7, стрелци : Златковић у  29 мин ,Мирковић у 61 м, Матовић у 80 м (Звижд), жути картони :Зејкић (Звижд), Стојановић, Мирковић (Вихор)

ЗВИЖД: Ћулибрк 7 Алексић 7, Терзић 7,5 Митић –(Миленковић 7) МилосавлЈевић 7, Зејкић 6,5(Матовић 7), Савић 7 (Мирковић 7,5)Јовановски 7 (Варагић-)Алентијев 7(Маркићевић 7) Живановић 7 Златковић Немања 7,5
Вихор:Не.Ђорђевић 6,5 Живојинов 6 Ни.Ђорђевић 6 Бабић 6,5 Костадиновић 6,5 Ристић 7 Пантић 6 Атанацковић 6 Симић 6,5 Стојановић 6(Крстић-) Мирковић 6,5