Звижд одиграо пријатељску утакмицу са Поморављем из Влашког Дола

WhatsApp Image 2023-02-26 at 15.16.39

Поморавље из Влашког Дола традиционално долази на (бар мини) припреме у Кучево пред наставак и пролећног али и јесењег дела првенства. Тако су и овог викенда у Кучеву где су јуче и данас одиграли две утакмице: у првој су савладали Полет из Волује са 5:0 а у другој Звижд са 3:0

Звижд – Поморавље 1946 0:3 (0:2)

Кучево, терен са вештачком подлогом стадиона : „Миодраг Мики Станојевић“, гледалаца:20, судија: Ђокић (Кучево), стрелци: Стојановић 9’ , Ивковић 42’ , Гуџић 65’ (Поморавље)

Звижд: Вукојевић, Терзић, Милосављевић, Митић, Савић, Мирковић, Живановић, Јовановски, Алентијев, Варагић, Јовић Д.
играли још: А.Јовић, Миленковић, Манојловић, Пауновић, Јанковић, Тодоровић

Поморавље 1946: Трифуновић, Столић, Јанковић, Анђелковић, Обрадовић, Јовановић, Шћепановић, Ивковић, Стојановић, Гуџић, Аничић
играли још: Милошевић, Поповић, Баиновић, Лакићевић, Перић, Смаилагић, Младеновић, Ракић

У 7 минуту веома добар  ударац Гуџића са 25 метара али голман кучевљана Вукојевић брани.
 Играо се 15 минут када  на асистенцију Столића, Стојановић излази вара једног  одбрамбеног играча домаћих и голмана и смешта лоптру у мрежу за 0:1
Звижд је први пут озбиљно запретио у 21минуту преко  Варагића  када је овај добро шуитирао главом  али поред гола. У  24 минуту  Ивковић добро шутира али преко гола
 У 29 минуту ј Гуџић након акције веома добро шутира са 20 метара али сигуран Вукојевић .Играо се 40 минут када на асистенцију Јовановића Стојановић излази 1 на 1 са Вукојевићем и вратар домаћих из тог дуела излкази као победник.
Своју најбољу прилику кучевљани пропуштају у 41минуту када је  по десној страни пробио Савић и погодио пречку. Минут касније  акција гостију по левој страни, Аничић улази у казнени асистира до Ивковића који повећава на 0:2. Свој трећи погодак играчи зонаша из Влашког Дола постижу у 65 минуту када  Гуџић поред тројице играча домаћих шутира и погађа за коначних 0:3