Zvižd-Sirakovo 1:1

20220924_153411

U 7. kolu Braničevske okružne lige Zvižd prvi put ove jeseni nije osvojio sva tri boda: ekipa Sirakova ostala je neporažena na stadionu „Miodrag Miki Stanojević“. Krajnji rezultat je bio 1:1. Još jednom se kao istinita pokazala ona stara fudbalska :...ako ne daš gol, ti ga primiš… Teško bi bilo nabrojati sve prilike koje je naš tim imao na ovoj utakmici : od one prve u 7. minutu kada Milosavljević šutira glavom pored gola, pa one Mitića u 30. min kada sa 7 metara šutira u golmana, pa udarac Deje Živanovića u 34. minutu sa dvadesetak metara kada golman krajnjim naporom izbacuje loptu u korner, pa šansa Savića iz 35. minuta… a o tome šta se sve dešavalo u 41. minutu kada se stvorila gužva u petercu Sirakova i ko je sve pokušao da šutira, utvrdiće se tek gledanjem snimka ovog meč; minut kasnije ostaće upamćen  po dobrom šutu Alentijeva  sa ivice kaznenog prostora.. u ovom delu ( 1. poluvreme)gosti su imali dve kontre bez prave završnice, u jednom napadu na početku lopta je udarila nekog od  naših odbrambenih igrača u ruku ali je sudija Nikolić  pokazao da se radi o prirodnom položaju i rekao  da se meč nastavi. U nastavku , slična situacja kao i u prvom delu: Zvižd napada, stvara šanse ali bez krajnje realizacije : propuštamo prilike u 55, 56, 64 minutu i tako sve do 67. minuta kada Markićević jednom povratnom loptom pronalazi Živanovića na nekih petnaestak metara od vrata gostiju a ovaj preciznim udarcem šalje loptu u mrežu. U 74. minutu imali smo tri idealne prilike u jednom napadu: Terzić je u svom stilu prodro po levoj strani, ubacio loptu do Alentijeva koji glavom sa pet šest metara šutira, golman gostiju odbija loptu do Živanovića koji šutira sa nekih dvanaestak metara, golman ponovo odbija , ona dolazi do Zlatkovića koji iskosa sa leve strane sa nekih dvanaestak metara šutira, ali pored stative. U sledećem minutu sudija pokazuje drugi žuti karton Mirkoviću i ovaj mora da napusti teren tako da smo u nastavku igrali sa desetoricom igrača. U 84. minutu ponovo prilika za nas ali Mitić sa dva tri metra šutira u golmana…i tada stiže kazna: u 87. minutu praktično prvi pravi napad gostiju po levoj strani, ubačena lopta na prvu stativu gde se nalazio kapiten Sirakova Aleksandar Perišić koji je glavom sprovodi u mrežu…Do kraja meča Zvižd pokušava, atakuje ali bez krajnjeg efekta.

Ali fudbal je takav. Sada treba sagledati sve segmente meča, uočiti greške i propuste, i gledati da se oni u budućnosti ne ponove. Prvenstvo je praktično tek počelo, odigrano je 7 od 15 jesenjih kola,  ima još mnogo da se igra, ništa nije izgubljeno. Lopta je okrugla. Zvižd je danas nastupio u sastavu :