Звижд – Морава 2:0 ( 2:0)

„Вукови са Пека“ у првој  првенственој  утакмици  одиграној  на  „вештаку“ забележили су победу од 2:0 над старим спортским ривалом из Велике Плане. У првом делу као да је постојала само једна екипа – „Звижд“,  која је до првог поготка у  28 минуту имала неколико  изузетно повољних прилика : у 5. минуту млади Колески је лопту захватио главом али је са  7 метара погодио стативу , у 12 минуту голман гостију је слабо реаговао на једну лопту но ни Симић се није снашао најбоље и шанса одлази у неповрат. У 15 минуту  дупли пас  Колеског и Манојловић али Михајловић зауставља ударац Колеског са неких петнаестак метара , у 18 минуту одличан ударац Марковића са ивице казненог простора. Гости су у овом периоду имали само једну прилику када се Новковић није снашао и дозволио да му једна повратна лопта прође кроз ноге  на десетак метара од гола домаћих. „Звижд“ долази у вођство у 28 минуту када је Марковић шутирао десном ногом са неких 18 метара, лопта је ка свом путу ка голу закачила неког од одбрамбених играча гостију и завршилла у мрежи. На 2:0 домаћи су повисили два минута касније када је након једне добро увежбане акције извођења слободног ударца Симић снажно шутирао са 17 метара а лопта на свом путу ка мрежи гостију ударили у неког од њихових одбрамбених играча и завршила иза Михајловићевих леђа . У наставку гости су се мало ослободили, већим делом полувремена водила се равноправна борба да би великоплањани у другом делу наставка игре пропустили више повољнијих прилика пре свега  преко Бранислава и БошкаАрсића . Домаћима остаје да у овом периоду жале за приликопм Стојадиновића који се 80 минуту нашао сам пред голом гостију искоса са десне стране али са неких 7-8 метара његов снажни шут је завршио поред гола.

Утакмица

„Звижд“ – „Морава“ 2:0 (2:0)

Кучево, игралиште са вештачком подлогом, гледалаца 100, судија :Обрадовић (Рача) 7 стрелци : Марковић у 28 мин и Симић у 30 мин  (Звижд), жути картони : Манојловић , Живановић и Марковић (Звижд)

Звижд : Костић 7,5, Јовановић 7 (Мишић 7), Терзић 7, Настасовић 7,5, Симић 7,5, Јеремић 7, Стојадиновић 7, Манојловић 7 Колески 7,5 (Лазић-) Живановић 7,5 (Мојсић -) Марковић 7,5

Морава : Михајловић 6, Бојовић 6, Арсић 6, Бакајац 6,5,  Спасић 6, Јанчић 6,5, Петровић 6, Милић 6 (Бошко Арсић 6,5), Милашиновић – (Новковић 6,5) Пантић 6,5, Маринковић 6,5

Играч утакмице : Дејан Живановић (Звижд)