Звижд савладао одличну екипу Вихора са 2:0

242262157_579032573173363_5306929253957317233_n

Вукови са Пека су наставили са серијом победа у Браничевској окружној лиги. У утакмици која је проглашена дербијем кола победили су екипу Вихора из Маљуревца са 2:0 (1:0). Сам меч по квалитету је био  , сасвим извесно, на много вишем степену од окружног. Домаћи су били бољи, конкретнији и убедљивији, посебно у првом делу утакмице. Већ у 2. минуту Колески је одлично продро по десној страни и убацио у петерац гостију где нападачи домаћих за делић секунде касне и шанса одлази у неповрат. Али, већ три минута касније, радост домаћих навијача – Терзић је у свом стилу продро по левој страни, луцидно  пронашао Савковића на неких 12 метара од гола искусног  Аврамовића, а овај, маниром искусног стрелца, лопту сместио под пречку за вођство кучевљана од 1:0. У 15. минуту Греко упућује веома добар ударац са неких петнаестак метара, али тик поред стативе. У 29. минуту гости су више него озбиљно запретили преко Пајића , који је изузетно шутирао из слободног ударца са 19 метара  али поред гола младог Вукојевића. У 37. минуту Јовановски прима лопту на неких 22 метра од врата маљуревчана, прави корак према њиховим вратима и упућује страховит ударац који завршава поред стативе у гол-ауту. Два минута касније Колески поново изванредно продире по десној страни, упућује центаршут који Савковић не успева најбоље да искористи тако да  његов ударац главом није представљао праву опасност за госте. У 42. минуту Савковић и Греко изводе дупли пас, следи ударац са 17 метара али Аврамовић брани. У наставку, гости успевају да се ослободе теренског преимућства домаћих, постају много агресивнији и имају већи посед лопте. Ипак, домаћи пропуштају шансну у 60. минуту када после корнера Савковић лоше захвата лопту главом и не успева да је смести у мрежу. У 67. минутуСтојковић одлично шутира из слободног ударца са 20 метара али Вукојевић сјајно интервенише и хвата „живу“ лопту.У 75. минуту Смиљанић је веома добро прОдо по левој страни, Сав ковић убацује лопту до Грекуа, који шутра преко пречке. У 87. минуту нова шанса Грекуа, али Аврамовић поново спашава своју мрежу. Коначни резултат постиже млађани резервиста Јанковић у 89. минуту- капитен Терзић је продро по левој страни и скоро са  попречне линије додао до Јанковића који је маниром искусног стрелца са десетак метара шаље лопту иза Аврамовићевих леђа у мрежу.

Звижд- Вихор 2:0 (1:0)

Кучео, стадион  „Миодраг Мики Станојевић“, гледалаца 50, судија:Николић(Породин) 7,5, стрелци : Савковић у 5. и Јанковић у 89. минуту (Звижд), жути картони :Смиљанић, Јовић (Звижд), Мишковић, Благојевиућ(Вихор)

ЗВИЖД: Вукојевић 7, Смиљанић 7, Терзић 7,5, Манојловић 7, Симић 7,5, Манојловић 7, Чабрило 7, Колски 7, Јовановски 7,, Савковић 7,5 (Јанковић 7 5,) Греку 7, Јовић7,5 (Станић-)

ВИХОР: Аврамовић 7, Крстић 7, Мишковић 6,5, Благојевић 6,5, СтОјдиновић 6,5, Јовић 7,Станојевић 6,5, Тошић 6,5  7Павловић 6,5(Симић 7)

играч утакмие :Терзић(Звижд)