Звижд – ВГСК 3:1 (2:0)

IMG_2053

У дуелу старих спортских супарника Звижд је заслужено освојио сва три бода, убедљивијим настпом, посебно у првом полувремену. Домаћи су имали више од игре и прву прилику су пропустили у 10. минуту након што је Матовић проиграо Терзића овај пошао пар корака и убацио пред гол градиштанаца где је лопту прихватио Живановић и шутирао тик преко пречке. Осам минута касније гости након контре долазе у прилику да озбиљније угрозе гол кучевљана али Миловановић са неких десетак метара шутира подаље од гола. У 20. минуту Матовић је одлично са некох тридесетак метара пронашао Живановића на ивици казненог простора, овај је успео да се ослободи пратиоца, направи пар корака и  добро шутира али поред леве стативе у гол аут. У 23. минуту  Живановић убацује пред гол гостију, Симић скаче али је за „мало остао кратак“ и шанса одлази у неповрат. У 30. минуту, најбољи актер данашњег сусрета Милосављевић, изводи слободни ударац са неких 22 метра и постиже прави евро-гол. Пет минута касније Стојадиновић одлично продире по десној страни, улази у казнени простор и оштро центрира по земљи, међутим нико од његових саиграча није био довољно брз да лопту спроведе у мрежу. У 40. минуту Терзић у свом познатом стилу продире по левој страни, убацује на петерац гостију а ту је најприсебнији Стојадиновић и смиреним ударцем под пречку дуплира предност свог тима. У другом делу утакмице гости, иако са играчем мање, играју боље него у првом полувремену, и већ у 47. минуту Гостиљац се нашао у доброј прилици али шутира поред гола. У 50. минуту Цвејић „избацује“ Гостиљца који се нашао сам пре Ђорђевићем , шутира са неких 15 метара али право у вратара кучевљана. У 60 . минуту Матовић проналази Стојадиновића на десној страни, на неких 14 метара од гола гостију, али његов ударац завршава поред гола. Гости смањују на 1:2 у 70. минуту када Цвејић најбоље скаче у казненом простору домаћих и главом лобује Ђорђевића. Два минута касније Колески се нашао у веома доброј прилици али његов шут са 15 метара Јовковић брани. У 83. минуту ударац Стојадиновића  са 12 метара зауставља статива. У 85. минуту Милосављевић се дриблингом ослобађа двојице играча гостију у њиховом казненом простору, након  чега га један од одбрамбених играча градиштанаца руши, судија Ћирковић показује на белу тачку, а Јовановски  се показује као сигурни реализатор најстроже казне за коначних 3:1 у овом мечу.

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић“, без гледалаца, судија:Ћирковић (Мало Црниће) 7,7 стрелци : Милосављевић у 30. мин, Стојадиновић у 40. мин, Јовановски у 85 ( једанаестерац) Звижд, Цвејић у 70. Мин (ВГСК), жути картони :Живановић, Милосављевић (Звижд) Лазић, Милошевић (ВГСК) ,  црвени картон : Тихомировић  у 38. Мин (ВГСК)

Звижд : Ђорђевић 7, Јовановић 7 (Смиљанић-), Терзић 7, Манојловић 7, Симић 7, Ивић 7 (Колески 7), Стојадиновић 7,5, Матобић 7,5(Маркићевић-), Живановић 7, Милосављевић 7,5

ВГСК : Јовковић 6,5 Лазић 6,5, Милошевић 6,5, Илић 7, Пајић 7, Цвејић 7, Миловановић 6,5, Костић 6 ( Димитријевић-), Милошевић 6,5, Тихомировић 6, Гостиљац 7

Играч утакмице : Милосављевић (Звижд)