Звижд поражен од Младог радника у припремној утакмици

IMG-20210220-WA0016

У генералној проби пред наставак такмичења у Подунавско-шумадисјој зони Звижд је поражен од Младог радника из Пожаревца са 1:5.  У првом делу водила се равноправна брорба. У вођство су први дошли гости у   20 минуту након што је Мијовић искористио добар центаршут Ивљанина  и главом послао лопту у  Рајићеву мрежу Домаћи до изједначења долазе у 39 минуту након што је судија досудио казнени ударац пошто је вратар гостију прекршајем у свом казненом простору зауставио Живановића. Сигуран са беле тачке био је  Јовановски  Нерешено је било све до 66. минута када је Марковић извео слободни ударац са 30 метара, лопта је ударила у земљу на неких 7 метара од гола домаћих, преварила вратара и завршила у мрежи. Трећи погодак пожаревљани постижу у 75 минуту, домаћи су тражили да судија досуди слободни ударац за њих због игре руком на неких двадесетак метара од њихових врата судија није уважио њихов захтев, лопта долази до  Мијушковићакоји излази сам пред голмана и смиреним ударцем лопту прослеђује у мрежу. Четврти погодак српсколигаша дело је  Мијушковића  који је снажним ударцем са око 28 метара погодио доњи десни угао   гола кучевљана . Коначних 1-5 постиже Дрецун у 87. у минуту  – након што је неко од нападача гостију шутирао, лопта се одбила од блока домаћих, на њу је натрчао Дрецун и прецизним ударцем из близине матирао  Рајића.

ФК „Звижд“ – ФК „Млади радник“ 1-5 /1-1/

Кучево,  стадион Миодраг Мики Станојевић, судија : Булутић (Кучево) стрелци : Јовановски у 39 м (из једанаестерца) за Звижд, Мијовић20 мин , Марковић 66 мин Радосављевић 75 мин, Мијушковић 81 мин, Дрецун 87 мин за Млади радник)

ФК „Звижд“:  Рајић,Колески,Терзић, Симић,Митровић, Јовановски,Ивић,Манојловић ,Матовић, Смиљанић,Маркићевић                   Играли су још:Јовановић   ,Мирковић ,Јевремовић, Живановић, Стојадиновић

ФК „Млади Радник  Васиљевић,    Соколовић,     Крстић,  Мијовић, Маринковић, Ђорђевић,  Радосављевић,  Ивљанин,  Мијушковић,  Марковић,  Џелебџић

Играли су још : Драшковић, Дрецун, Стојановић, Минаков