Звижд савладао ВГСК са 2-1

IMG_20191006_160513

У 8. колу Подунавско-шумадијске зоме „Вукови са Пека“ су остварили шесту победу. На свом стадиону савладали су старе спортске пријатеље и ривале , екипу ВГСК из Великог Градишта са 2-1.Утакмицу су шансама  отворили гости са два опасна ударца: прво је у 8. мин Мишић шутирао са 18 метара поред стативе  а само минут касније и Пајић са 20 метара али тик изнад пречке. У 11. мин Платиша идеално проналази Стојадиновића на 6 метара од гола гостију али овај главом шутира поред гола. У 18 мин Колески одлично центрира са десне стране али Смиљанић са 3 метра шутира у Мађара. Четири минута касније слична ситуација у којој су учествовали ова два играча, с тим што сада лопта одлази поред гола.У 28 минуту Колески одлично шутира са 35 метара, Мађару лопта пролази кроз руке али је зауставља пречка. У 30 минуту Стојадиновић пропушта још једну изгледну прилику: са 8 метара искоса са леве стране, шутира поред гола. У 45 минуту , грешка одбране домаћих на 30 метара од својих врата, лопту одузима Пајић који  избацује Пајкића тако да  се нашао сам пред Петровићем , да би  са десетак метара лопту послао у небрањену мрежу. Домаћи изједначују у 58. минуту након продора и убацивања Смиљанића са десне стране –Платиша је све добро испратио и смирено, са неких 7-8 метара, главом  постигао погодак. У 63 минуту створила се гужва у казненом простору гостију, Манојловић прво покушава да шутира али не успева, а потом у паду, са неких 12 метара врхом копчке удара лопту која се  од леве стативе одбија у мрежу. Гости пропуштају прилику да изједначе у65 минуту када Цвејић касни делић секунде да захвати лопту испред голмана домаћих, а последњу прилику на утакмици имао је Платиша у 87 минуту када је одлично шутирао са 25 метара али само у пречку.

Звижд- ВГСК 2-1 /0-1/

Кучево, стадион Миодраг Мики Станојевић, гледалаца : 50, судија Илић (Петровац) 7, стрелци : Платиша у 58 мин и Манојловић у 63 мин (Звижд) Пајкић у 45 (ВГСК)

Звижд : Петровић 7, Митровић 7, Терзић 7 (Вукојевић 7)Манојловић 7, Милановић 7 м Н. Вићентијевић 7, Милојевић 7 Колески 7,5(В. Вићентијевић 7 )Смиљанић 7, Платиша 7,  СтоЈадиновић 7

ВГСК : Мађар 6,5, Јовић 6,5 (Милосављевић -), Милошевић 6,5, Маринковић 7, Илић 6,5, Пајић 7, Тошић 6,5, Димитријевић 7, Цвејић 7, Мишић 7, Пајкић 7

Играч утакмице : Колески /Звижд/