Звижд-РСК 1-1

DSC02605

У Кучеву је данас одиграна првенствена утакмица између Звижд-а и РСК-а о којој ће се свакако још дуго причати, највише због неколико судијских одлука.

Домаћи су први пут запретили у 4 мин. када је Јовановић убацио лопту на неких 13 метара од гола раброваца а млади Манојловић је захватио главом и послао је тик поред стативе. У 14 минуту Терзић оштро по земљи упућује лопту у срце казненог простора гостију али до ње први стижу одбрамбени играчи лидера првенства и избацују ју у корнер. Минут касније одличан ударац Прокића искоса са десне стране тик поред гола. У 40. минуту напад гостију по десној страни, убачена лопта ка Павловићу који се налазио сам пред голманом Петровићем, сви су застали, заставица помоћног судије Радуловића се није подигла , Павловић смирено шаље лопту у мрежу, домаћи протествују али то је 0-1. У 55. минуту Јовановић проналази Манојловића у казненом простору гостију а овај врхом ципеле шаље лопту у мрежу . До краја утакмице, гости опасно прете из контри, поготову у76. минуту када је Павловић избио сам пред гол домаћих и са неких двадесетак метара шутирао поред десне стативе. Неколико минута пре тога ( 67 м) играч домаћих Јовановић улази у казнени простор раброваца, пада након старта једног од одбрамбених играча гостију, домаћи траже најстрожу казну али судија Шишмановић не мисли тако. У 70. минуту искључен је играч РСК-а Миљковић због другог жутог картона. У 89. минуту најдискутабилнија ситуација на утакмици – убачена је лопта са стране, на њу скаче одбрамбени играч гостију али ју главом захвата резервиста  домаћих Радосављевић,  она погађа стативу, одбија се у поље, ту је поново захвата Радосављевић и ногом шаље у гол. Ерупција одушевљења играча и публике домаћих али помоћни судија  Радосављевић подиже своју заставицу, Шишмановић прихвата његову одлуку и гол је поништен…

ФК „Звижд“-ФК“РСК“ 1-1 (0-1)

Кучево, стадион Миодраг Мики Станојевић, гледалаца 250, судија Шишмановић (Топола), стрелци : Манојловић у 55 мин (Звижд) Павловић у 40 мин (РСК) жути картони : Терзић, Јовановић, Прокић, Живановић (Звижд) Анђелковић, Миљковић, Савић (РСК) црвени картон : Миљковић у 70 мин (РСК)

Звижд : Петровић 7,5, Терзић ,7,5, Јовановић 7,5, Вићентијевић 7,5, Манојловић 8, Прокић 7,5, Милојевић 7,5. Живановић 7,5 Ковачевић 7,5 (Радосављевић 7,5) Стојадиновић 7,5

РСК : Мишић 7, Маринковић 7 (Савић 7) Недељковић 7 (Пругинић 7) Анђелковић 7, Милосављевић 7,5, Миљуш 7,5, Матић 7, Ристановић 7, Павловић 7,5, Миљковић 6, Настасовић 7

Играч утакмице : Манојловић (Звижд)