Победе Звижда, РСК-а и Слоге из Мустапића, пораз Полета из Волује

IMG_0290

У оквиру Подунавско-шумадијске зоне, клубови из наше општине су били више него успешни као домаћини : „Звижд“ је савладао 2Петра Добрњца“ са 2:0, а РСК „Мораву“ из Велике Плане са 5:0. РСК је усамљен на првој позицији са 34 бода док је „Звижд“ пети са 21 освојеним бодом.

У МФЛ „Дунав“ „Слога из Мустапића је на свом терену победила „Дизел“ из Бара са 2:0 док је „Полет“ изгубио у Волуји од  „Десина“ са 1:2. Слога је четврта са 21 бодом, док је Полет предпоследњим са 9.

Звижд- Петар Добрњац 2-0 (0-0)

Кучево, Стадион Мидраг Мики Станојевић, судија : Миленковић (Аранђеловац) 7 стрелци : Манојловић  у 68 и Ковачевић у 86 (Звижд)жути картони :Миладиновић (Петар Добрњац

Звижд : Петровић 7, Жујевић 7, Терзић 7, Вићентијевић6,5, Симић 7, Манојловић 6,5, Милојевић 6,5  (Радосављевић 6,5) Ковачевић 7,5, Живановић7 (Прокић6,5)   Стојадиновић 6,5, Миловановић 6,5 (Бркић 6,5)

Петар Добрњац : Јанковић 6,5, Атанацковић 6,5, Николић 6,5 , Миладибовић 6,5 (Радосављевић -), Илић 6,5, Јанчић 7, Петровић 6.5, Шулејић 7, Бркић 6,5, Крстић 6,5, Јоксић 6,5

Играч уткмице : Ковачевић (Звижд)

Домаћи су имали теренско преимућство током целог тока утакмице али у првом делу без изразитих прилика. У наставку, до вођатв долазе у 68. Минуту након ударца Манојловића са неких 15 метара по земљи. Два минута касније пропуштају две прилике у једном нападау : прво Жујевић шутира са 8 метара а голман гостију брани, лопта се одбија до Радосављевића који са десетак метара лопту шаље пар метара изнад пречке. До другог погодка домаћи долазе оштрим ударцем по земљи Ковачевића са неких 18 метара .