Звижд одиграо другу припремну утакмицу

DSC03819

У припремама за почетак нове фудбалске сезоне ( старт у Подунавско-шумадијској зони заказан је за последњи августовски викенд) „Звижд“ је одиграо меч са омладинцима Рада на свом стадиону. Ово је други припремни меч, први је одигран у Београду са екипом Врчина и у њему су „Вукови са Пека“ савладали домаћине са 2:0.

Звижд –Рад (омладинци) 1:2 (1:1)

Кучево, стадион „Миодраг Мики Станојевић“, стрелци : Ранковић у 20. мин (Звижд) Ђоровић  и Вујовић  (Рад)

Звижд : Петровић, Жујевић, Симић, Бркић, Терзић, Ковачевић, Милојевић, Ранковић, Прокић, Живановић

Играли су још : Колески, Ристановић, Митровић, Лазић, Милић

Рад : Милетић, Рајковић, Радојчић, Стевановић, Чумић, Ђоровић, Јовановић, Тошић, Младеновић, Бабић, Драгојевић

Играли су још : Нешић, Вујовић, Мирковић, Катић, Грубишић, Алексић и Вукотић

По спарном  и доста тешком времену за игру  омладинци Рада  изашли су као победници у дуелу са зонашем из Кучева. Прву прилику имали су београђани  у 2. минуту када су погодили пречку након слободног ударца да би у 8. мин Живановић  одлично убацио лопту са десне стране, Симић добро шутирао главом али тик поред стативе. У 20. мин домаћи су повели сјајним погодком Ранковића који је „маказицама“ послао лопту у мрежу након центаршута Жујевића.У 23. минуту Симић се још једном налази у прилици али његов шут главом поново не погађа мету. Омладинци Рада су изједначили у 26 мин.  из једне гужве у казненом простору домаћих. Коначни резултат постигнут је у 57. минуту фантастичним ударцем  са преко 30 метара.