„Basarac“ pobedio u Ralji 4:1, „Zvižd“ odigrao nerešeno u Vranovu 1:1

naslovna

U 5. kolu Zone „Dunav“ klubovi iz kučevačke opštine ostvarili su odlične rezultate u mečevima koje su igrali kao gosti : „Basarac“ iz Mišljenovca je u Ralji naneo pravu katastrofu domaćem „Borcu“ savladavši ga rezultatom 4:1! Po dva pogodka postigli su Tajdić i Milovanović. Kako prenose sportski izveštači sa utakmice,  da je bilo i 8 pogodaka razlike za mišljenovčane, ne bi bilo nerealno. I „Zvižd“ je ostvario odličan rezultat jer je uspeo da se sa gostovanja u Vranovu, gde je igrao sa favorizovanim „Proleterom“, vrati sa osvojenim bodom. Domaći su poveli posle jednog nesporazuma u odbrani kučevljana da bi „Vukovi sa Peka“ izjednačili nakon odličnog prodora Stojadinovića koji je maestralno uposlio Aleksića a ovaj prosto zakucao loptu pod prečku. Sve se ovo odvijalo u prvom poluvremenu da bi u nastavku igre momci trenera Grozdića bili bolji suparnik, stvorili još nekoliko prilika, ali na kraju je ostalo nerešeno 1:1. RSK je neočekivano izgubio utakmicu na svom terenu – „Gruža“ je golovima u drugom poluvremenu pobedila sa 2:0. „Basarac“ sa 12 osvojenih bodova  deli prvo mesto sa „Napretkom“ iz Markovca, „Zvižd“ je deveti na tabeli sa 7 bodova dok je „RSK“ jedanaesti sa 6. U narednom kolu „Basarac“ gostuje u Toponici tamošnjoj „Šumadiji“, „Zvižd“ na svom terenu dočekuje „Borac“ iz Žabara dok „RSK“ putuje u Požarevac na megdan „Radničkom 1926“.

dscf8178

U okviru 4. Kola MFL „Dunav“ oba kučevačka ligaša su gostovali : „Polet“ iz Voluje je svoju utakmicu kao domaćin, zbog suspenzije terena, igrao u Mišljenovcu i tamo savladao „Obilić“ iz Živice sa 2:1. „Jedinstvo“ iz Duboke je gostovalo u Miljebiću gde je sa domaćom ekipom „Žika Marković Uča“ odigralo nerešeno 2:2. Kuriziotet ovog meča je bio , da je zbog nedolaska oba golmana, na vrata dubočana stao najstariji aktivni  fudbaler na prostoru ex Yu, dr Miodrag Paunović,  i da mu je na kraju meča domaća publika skandirala „Mićo-Bearo“!