Одржан јубиларни, 5. Сретењски турнир у шаху

IMG_2978

У част Дана  државности – Сретења, Шах клуб „Звижд“ и Библиотека  „Никола Сикимић-Максим“ по пети пут за редом  организовали су тирнир у шаху. Ове године турнир је био рејтингован а учествовало је 30 такмичара – од тога 4 ФИДЕ мајстора и 6 мајсторских кандидата. Одиграно је укупно 7 кола темпом од 10 минута по партији.Победник турнира, са 6 освојених бодова постао је Милутиновић Тони ФИДЕ мајстор из ШК „Мајданпек“, друго место са 5,5 поена освојио је ФИДЕ мајстор Гарић Радомиртакође  из ШК „Мајданпек“ а треће,  пожаревачки шахиста,  Његић Владимир ШК „Пожаревац“.Судија турнира био је Славиша Мицковић а на турниру је учествовао и вицешампион Србије у категорији до 13 година, Константин Канђелос, ученик ОШ „Краљ Александар I“ из Пожаревца.

Турнир је, у присуству председнице Спортског савеза општине Кучево, Бојане Шулејић, отворио Милош Петровић, члан Општинског већа задужен за спорт.